Gyulán találkozott az egyházmegye papsága

Megújította fogadalmát a Szeged-Csanádi Egyházmegye papsága a kedd délelőtti, gyulai Szentmisén.

A Nádi Boldogasszony templomban végezték el az olajszentelés szertartását is. Ez azért különleges, mert a koronavírus járvány előtt még Nagycsütörtökön, a szegedi dómban zajlott ez a szertartás. A Szentmisét bemutató Kiss-Rigó László püspök ahhoz a jelenthez hasonlította a gyulai, papi találkozót, amelyen a feltámadás után tizenegy apostol továbbra is összetart, közösséget alkot.

A főpásztor szólt a paphiány kérdéséről is, mely elsősorban a nyugat-európai országokra volt jellemző, de az utóbbi időben térségünket is elérte. Ezzel kapcsolatban a megoldást maga Jézus hozhatja el, az ő hívását kell meghallani.

A Szeged-Csanádi egyházmegye papi találkozójának hagyományosan Gyula ad otthont. Ez az esemény az egység kifejezése mellett a közösség összetartásáról és a személyes kapcsolatok megerősítéséről is szól.

 

 

 

Forrás: gyulatelevizio.hu